Projekty

Wystawa „Wrocław 1945–2016”

16 Wrzesień 2016 Grabiszyńska 184, Wrocław, Polska
banner

Pomieszczenie z lustrzanymi ścianami, to drukarnia. Można tam zobaczyć jak wyglądały podziemne druki w czasach PRL

Wystawa „Wrocław 1945–2016” jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywszy z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta.

Scenograficzna, interaktywna i multimedialna wystawa wzbogacona jest tysiącami zdjęć, materiałami audio-video oraz oryginalnymi i wyjątkowymi eksponatami.

Zwiedzający mogą m.in. wysłuchać relacji świadków historii, wystartować w Wyścigu Pokoju, podpisać się pod Orędziem biskupów polskich do biskupów niemieckich, sprawdzić co trzymał w szufladzie Tadeusz Różewicz czy wejść w rolę opozycyjnego drukarza.

Centrum Zajezdnia to miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni jest poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej.

W tworzeniu wystaw wykorzystywane są najnowocześniejsze i innowacyjne techniki ekspozycyjne, atrakcyjne i angażujące zwiedzających.


Wystawa jest dostępna:

Wtorek | 9:00–17:00
Środa | 9:00–17:00
Czwartek | 10:00–17:00
Piątek–Niedziela | 10:00–18:00

Uwaga! Ostanie wejście na godzinę przed zamknięciem.

Masz pytanie? Sprawdź odpowiedzi na najcześniej zadawane pytania


Ceny biletów:

normalny | 16 zł
ulgowy | 8 zł
rodzinny | 45 zł (2 osoby dorosłe i dwoje lub więcej dzieci)
grupowy | 50 zł
* od grupy (dotyczy tylko grup szkolnych po obowiązkowym wcześniejszym zgłoszeniu – maksymalna liczba osób w grupie to 30)
* cena dla grup szkolnych pod warunkiem skorzystania z usługi przewodnickiej
* dodatkowa opłata za zwiedzanie z przewodnikiem:
- j. polski 100 zł
- j. angielski 150 zł


Zobacz online

Zwiedzanie 360 z przewodnikiem

Przeczytaj więcej

W programie mamy również:
imprezy, koncerty, kino, dysponujemy własną salą kinową z 49 miejscami; latem organizowane są pokazy kina plenerowego; gry historyczne, warsztaty edukacyjne, okazjonalne oprowadzanie ścieżkami zwiedzania po wystawie, zwiedzanie wystaw czasowych, konferencje, spotkania z autorami, spektakle teatralne