Meetings with history (1945-1956)

"Meetings with history" to cykl pięciu spotkań w języlu angielskim w trakcie którego goście poznają historię Wrocławia w oparciu o wystawę "Wrocław 1945-2016".

Projekt jest skierowany do obcokrajowców oraz Polaków, którzy chcą poćwiczyć swoje umiejętności językowe. Każde spotkanie dotyczy jednaj z częsci wystawy i składa się z ok. 30 minutowego oprowadzania oraz aktywności, która pogłębia zdobytą więdzę, utrwala ją oraz prowokuje do dyskusji. Dzięki wykorzystaniu różnych form prezentacji narracji historycznej – wystawa scenograficzna, oprowadzanie, warsztat lub gra i animacja prowadzącego – oferujemy uczestnikom wielostronne doświadczenie edukacyjne i społeczne.

W trakcie drugiego spotkania z serii Meetings with history uczestnicy dowiedzą się jak powstał Wrocław, który znamy dzisiaj i skąd po roku 1945 przybyli do niego nowi mieszkańcy. Budowa nowego życia w byłym Breslau zostanie wpisana w kontekst wydarzeń politycznych i propagandy lat 40. i 50. XX w. - nasi goście będą obejrzeć filmy z Wystawy Ziem Odzyskanych, wejść do stalinowskiego więzienia i posłuchać audycji Radia Wolna Europa.

Maks. liczba osób w grupie: 20.

Rejestracja: https://zajezdnia.link/meetings-with-history
Oprowadzanie będzie bezpłatne. Płatny jest tylko bilet wstępu: 16 zł dla wszystkich grup zwiedzających.

14 lis

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

16 zł