Warsztaty

Powrót do Przeszłości. Piknik rodzinny bez barier Fundacji Katarynka w Centrum Historii Zajezdnia. Wehikuł czasu do lat 80.

Już niedługo ruszymy wehikułem czasu do lat 80. prosto do Centrum Historii Zajezdnia. Na naszym pikniku rodzinnym rozsiądziecie się wygodnie pomiędzy wspomnieniami. Zabierzcie swoje dzieciaki i pokażcie im, że „kiedyś to były czasy”. Leżaczki, jedzenie, warsztaty, dobra muzyka i nie tylko!

Pamiętacie zapach oranżady w woreczkach? Smak gumy Donald i legendarny telewizor Unitra? Cymbergaja, grę w klasy i wyścigi kapsli? Szykujemy coś specjalnie dla was – Vibovit dla ciała i ducha podczas wyjątkowej podróży do przeszłości. Zapraszamy was na sentymentalną, relaksującą i rodzinną zabawę!

Czasy PRL’u w naszym wydaniu w dostępnej odsłonie: z tłumaczeniem na PJM, pętlą indukcyjną, audiodeskrypcją, napisami, strefą wyciszenia i dostępnością architektoniczną.

Jakie atrakcje szykujemy na naszym pikniku rodzinnym?

Warsztaty:
Warsztaty kulinarne „U cioci na imieninach”. Dowiecie się, jak smakują potrawy, które królowały na stołach w latach 80. Poznacie też tajniki peerelowskiej kuchni i przepisy na dawne frykasy.

Warsztaty majsterkowania Adama Słodowego. Pamiętacie ZetPeTy? Wykorzystacie stare palety, skrzynki i stworzycie m.in. domki dla owadów.

Warsztaty „Makrama. Czyli jak zrobić doniczkowe osłonki”. I pamiętajcie – tylko do paprotek!

W programie:
Gry podwórkowe dla dzieci „Z dzieciństwa mamy i taty”
Pieczątki z ziemniaka, gra w gumy, hula hop. Dzieciaki, szykujcie się na kamień, papier, nożyce z prawdziwego zdarzenia

Sentymentalna fotobudka w stylu PRL z meblościanką w tle
To właśnie tam chwycimy za polaroidy. Liczymy na wasze przebrania w stylu lat 80. Tutaj przeniesiecie się w czasie i wrócicie do rzeczywistości w kultowym stylu. Jaskrawe koszulki, panterka, obcisłe body, dżinsowe ogrodniczki, mocny tapir czy krawatowe śledziki mile widziane. Zaszalejcie!

„Aerobik w getrach”, czyli przemiana w Jane Fonda’e na kasecie wideo
Poruszamy się w stylu disco i pop! Ubierzcie neonowe legginsy i zanurzcie się w niezapomnianych przebojach lat 80.

Kącik sentymentalnych wieczorynek dla dużych i małych, czyli najpopularniejsze bajki z lat 80.
Kultowe animacje, które wychowały całe pokolenia, w tym m. in. przygody kota Filemona, Bolek i Lolek, Dziwne przygody Koziołka Matołka.

Czytanie sensoryczne powieści Joanny Chmielewskiej „Lesio”, czyli wielozmysłowa podróż do realiów lat 70.
Uruchomimy wszystkie zmysły i zanurzymy się w powieści. Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej. Fragmenty książki przeczyta Monika Wrońska, która zahipnotyzuje nas swoim kojącym głosem.

Nutka kinowej nostalgii, czy „Brunet wieczorową porą” na dużym ekranie
W reżyserii wybitnego satyryka Stanisława Barei, który stał się naczelnym portrecistą peerelowskich absurdów.

Przepis na zmęczenie
Strefa wyciszenia i garść psychologicznej wiedzy w bezpiecznym zakątku

Doborowe muzyczne towarzystwo z głośników
Madonny, Cindi Lauper, Michael Jackson czy Modern Talking. To nie wszystko, bo nie zabraknie także polskich hitów. W Centrum Historii Zajednia zagoszczą piosenki Bajmu, Maryli Rodowicz, Maanamu czy Izabeli Trojanowskiej.

Wpadajcie, będzie „jak za starych, dobrych czasów”. I nie zapomnijcie włączyć się do naszej zabawy w najciekawsze stylizacje z lat 80. Odkurzcie swoje szafy i widzimy się 24 września!

24 wrz

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny