„Koniec ruskiego miru?” Spotkanie autorskie z Piotrem Skwiecińskim

Zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia na spotkanie z Piotrem Skwiecińskim, autorem książki „Koniec ruskiego miru? O ideowych źródłach rosyjskiej agresji”. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 18.00.

Dlaczego społeczeństwo rosyjskie popiera tę wojnę? Dlaczego nie robią na nim wrażenia zbrodnie dokonane w ich imieniu? Czy historycznych paraleli należy szukać w czasach Iwana Groźnego, carów-autokratów, epoce komunizmu – czy wszędzie naraz? Książka Piotra Skwiecińskiego, który 14 kwietnia weźmie udział w spotkaniu autorski, pomaga przemyśleć te pytania, dostarczając przy tym wielu nieoczywistych obserwacji i wniosków z perspektywy człowieka, który poznał Rosję od podszewki.

W debacie oprócz Autora udział wezmą: dr Łukasz Kamiński, Dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich oraz dr Paweł Ukielskiz Zakładu Europy Środkowo-Wschodniej i Studiów Postsowieckich Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Nasi Goście pochyląsię nad zagadnieniem, które sam przed sobą postawił Autor książki - Zrozumienie ideologicznych przyczyn rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz historycznego, mitologicznego i emocjonalnego podglebia, z której wynurzyła się na nowo upiorna maszyna rosyjskiego imperializmu.

Piotr Skwieciński był w Moskwie korespondentem, a ostatnio dyrektorem Instytutu Polskiego. Został wydalony z Rosji wraz z grupą polskich dyplomatów po wybuchu wojny. Z wykształcenia historyk, do 2019 dziennikarz (m.in. prezes PAP, publicysta „Życia”, „Rzeczpospolitej”, tygodnika „wSieci”). Obecnie dyplomata.

Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 18.00.
Wstęp wolny.

Podczas wydarzenia książka dostępna będzie w promocyjnej cenie.

14 kwi

Piątek, 18:00-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny