3. Edycja Remembrance and Future Forum

Międzynarodowe forum naukowe

Edyta Stein to wybitna postać XX wieku i szczególna wrocławianka – wyjątkowa osoba niemająca sobie równych w ponadtysiącletniej historii Wrocławia. Niemiecka uczona żydowskiego pochodzenia, zaliczana do czołówki filozofów XX wieku. Promotorka równych praw kobiet i mężczyzn. Żydówka, później ateistka i konwertytka, a wreszcie karmelitanka bosa i święta Kościoła katolickiego czczona pod imieniem, które przybrała w zakonie – Teresa Benedykta od Krzyża. Jej postaci będzie poświęcone tegoroczne Forum.

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Remembrance and Future Forum, która odbędzie się w dniach od 10 do 12 października 2022 roku we Wrocławiu w kilku lokalizacjach.

Punktem wyjścia do tegorocznych rozważań podczas Forum będzie postać Edyty Stein, św. Teresy Benedykty od Krzyża, z uwagi na fakt, że bieżący 2022 rok decyzją władz miejskich Wrocławia został ogłoszony Rokiem Edyty Stein. Odwiedzi nas m.in. prof. Bożena Szaynok z Uniwersytetu Wrocławskiego. Polska historyk, specjalizująca się w historii Żydów w Polsce po 1945 roku, stosunków polsko – izraelskich oraz historii najnowszej. Jednym z gości będzie też dr Jadwiga Guerrero van der Meijden – adiunkt Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, która zna życie Edyty Stein jak nikt – niedawno mogliśmy oglądać na pl. Solnym wystawę współautorstwa dr Guerrero van der Meijden. W wydarzeniu udział wezmą także – Leszek Ziątkowski, Dominika Żukowska-Gardzińska, Helena Teixeira-Respondek, Paweł Bysko, Antoine Aryakovsky, Gabriel Yvell i dużo, dużo innych!

Jednym słowem – w dyskusjach wezmą udział wybitni historycy, politolodzy i teolodzy. W bogatym programie wydarzenia znalazły się dyskusje, zwiedzanie miejsc związanych z Edytą Stein, spotkania oraz warsztaty. Liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Spotkajmy się na Forum!

www.remembranceandfuture.com

10 paź

12 paź

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny