Centrum Historii Zajezdnia partnerem akcji „Mamy Niepodległą!”

Po raz kolejny Centrum Historii Zajezdnia włącza się w ogólnopolską akcję społeczną organizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione na pamiątkę jednego z najradośniejszych wydarzeń w historii Polski, którego współtwórcą był Józef Piłsudski. Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze, do dzielenia się radością z bliskimi bez względu na poglądy, wiek czy miejsce zamieszkania. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz z partnerami z całej Polski, zapraszają do udziału w pocztówkowej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Jak co roku udostępniamy bezpłatne okolicznościowe kartki pocztowe z nadrukowanymi znaczkami elektronicznymi (ważne do 30 listopada wyłącznie na terytorium Polski), które nie wymagają dodatkowej opłaty pocztowej. Pocztówkowe wyznanie w stylu retro ma ponadczasową symbolikę: niesie z oddali szczere wyrazy pamięci i miłe pozdrowienia. Wystarczy odwiedzić punkt dystrybucji kartek, wybrać interesujący wzór, wpisać życzenia i wysłać. Pocztówką, która zmniejsza dystans między nadawcą a odbiorcą, promujemy radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje od Bałtyku do Tatr! Razem świętujmy, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Centrum Historii Zajezdnia będzie jednym z punktów dystrybucji bezpłatnych pocztówek akcji. Punkt będzie czynny w dniach 6-14 listopada 2021 roku lub do wyczerpania zapasów. W naszym punkcie mieszcącym się w foyer znajdziecie wyjątkowe pocztówki z nadrukowanymi znaczkami. Osoby, które nie mogą odwiedzić punktów dystrybucji lub wolą nowoczesne rozwiązania mogą elektronicznie nadać pocztówkę papierową, więcej na stronie Mamy Niepodległą! 2021 – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (muzeumpilsudski.pl)

Każda z edycji to:
- trzy projekty kartek okolicznościowych autorstwa znanych artystów,
- radosne świętowanie uwalniające pozytywne emocje,
- promocja nowoczesnego patriotyzmu,
- integracja społeczności lokalnej,
- setki tysięcy wysłanych życzeń i uśmiechów na twarzach ich odbiorców.

AUTORZY PROJEKTÓW POCZTÓWEK EDYCJI 2021

Karol Banach – artysta grafik i ilustrator regularnie publikujący prace w prestiżowych magazynach polskich i zagranicznych oraz w książkach. Projektuje plakaty i kreacje reklamowe dla globalnych marek i znaczących instytucji. Sam o siebie mówi, że jest chłopakiem z ołówkiem i kredkami. Jego twórczość była prezentowana na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także jest doceniana w najróżniejszych konkursach (np. nagroda główna Polish Graphic Design Awards w kategorii ilustracji książkowej, 2017). Wypracował rozpoznawalną kreskę i chętnie prezentuje świat w sposób nieco abstrakcyjny – wszystko to czyni jego prace charakterystycznymi.

Magda Beneda – graficzka z wykształcenia (ogólnopolska nagroda za najlepszy dyplom), malarka z pasji, a z wyboru także blogerka opisująca swoją artystyczną stronę życia. Mieszkanka i miłośniczka Gdańska (tu ukończyła ASP), choć to na południu Francji dwie dekady temu zainspirowałam się specyficzną, słoneczną barwą. Od tego czasu jej prace charakteryzuje intensywna, pastelowa kolorystyka i miękkie linie. Prace malarskie prezentowała na wystawach w Polsce i zagranicą. Swoją pozytywną sztukę pełną słonecznego ciepła przenosi także na ilustracje i rękodzieła użytkowe (porcelana, tkaniny) współpracując m.in. z polskimi markami o długich tradycjach.

Ksenia Kononenko – zdobywczyni drugiego w historii polskiej reklamy Lwa w konkursie w Cannes i wielu innych prestiżowych nagród międzynarodowych. Pracowała jako dyrektor kreatywna w agencjach reklamowych w Polsce, ale także na Łotwie, Rosji i w Azji Centralnej. Uczyła się malarstwa, grafiki, liternictwa, historii sztuki i fotografii. Efekty swojej szerokiej pracy twórczej prezentowała na ponad dwudziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Dzieła artystki znajdują się m.in. w zbiorach Neue Pinakothek w Monachium, Muzeum Unikatowej Książki Moskwa-Genewa i Muzeum Sztuki Współczesnej w Wiatce, a także w prywatnych kolekcjach w Europie, USA i Kanadzie.

Organizator akcji: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
Partner: Centrum Historii Zajezdnia

06 lis

14 lis

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny