„Kardynał Bolesław Kominek – biskup, dyplomata, wizjoner” już w sprzedaży!

Skąd pochodzi słynne zdanie „przebaczamy i prosimy o przebaczenie”? Jak wyglądała organizacja administracji kościelnej na Ziemiach Odzyskanych? Czego dotyczyła inwigilacja Bolesława Kominka przez UB i SB? Na te i wiele innych ważnych pytań dotyczących działalności kardynała Kominka odpowiedzi znajdziemy w najnowszej publikacji Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” i Instytutu Pamięci Narodowej.

Autorami tomu są dr hab. Wojciech Kucharski (Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”) oraz dr hab. Rafał Łatka. Publikacja „Kardynał Bolesław Kominek – biskup, dyplomata, wizjoner” jest rezultatem konferencji naukowej, która odbyła się w Centrum Historii Zajezdnia w listopadzie 2019 roku. Na jej treść składają się teksty 11 naukowców, którzy odkrywają nieznane bądź poruszane wcześniej w niewielkim stopniu obszary życia i działalności kard. Bolesława Kominka oraz prezentują najnowsze ustalenia badawcze będące efektami kwerend archiwalnych.

Publikacja „Kardynał Bolesław Kominek – biskup, dyplomata, wizjoner” dostępna do nabycia pod adresem sklep.zajezdnia.org

19 sty

19 lut

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

35 zł