Debata on-line „Przemieszczanie się wrocławian”

Zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Wrocław - miasto, które się liczy”, którą realizujemy razem z Fundacją Wroclife.

W sobotę 23 stycznia 2021 o godzinie 10:00 zapraszamy na pierwszą debatę on-line z cyklu „Wrocław – miasto, które się liczy”.
Debata pt. „Przemieszczanie się wrocławian: indywidualnie i zbiorowo, po torach, rowerem, pieszo, samochodem i autobusem” będzie poświęcona różnym sposobom poruszania się mieszkańców Wrocławia. Porozmawiamy o kwestiach do rozwiązania, ale również o perspektywach rozwoju i planach na najbliższą przyszłość.

Głos w debacie zabiorą przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w życie naszego miasta:
- Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia,
- Wojciech Zdanowski, wiceprezes największego dolnośląskiego przewoźnika kolejowego – Kolei Dolnośląskich S.A,
- Iwona Budych, prezes Stowarzyszenia Wykluczenie Transportowe – organizacji, która działa w obszarze polityki transportowej, wspiera samorządy i lokalnych aktywistów w walce o powszechny i dostępny transport publiczny,
- Cezary Grochowski, prezes Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej – organizacji pozarządowej działającej w interesie rowerzystów i promującej ruch rowerowy jako istotny element zrównoważonego transportu w mieście.
- Sławomir Czerwiński, członek Wrocławskiego Forum Osiedlowego i Przewodniczący Zarządu Osiedla Maślice,
- Monika Kozłowska-Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Spotkanie otworzy dr Andrzej Jerie, Z-ca Dyrektora ds. Programowych (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”), a poprowadzi je dr Małgorzata Burnecka, prezes Fundacji Wroclife.

Wydarzenie będzie publiczne i transmitowane na żywo na Facebooku i YouTube. Zachęcamy by dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Styczniowa debata będzie pierwszą z cyklu „Wrocław - miasto, które się liczy”, w ramach której przewidziane są łącznie 4 debaty. Projekt realizujemy wraz z Fundacją Wroclife, partnerami społecznymi są Wrocławskie Forum Osiedlowe i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia, zaś partnerami instytucjonalni Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

23 sty

Sobota, 10:00-12:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny