Początki wrocławskiego samorządu

Wystawa plenerowa prezentowana będzie w dniach 24 września - 12 października na wrocławskim Rynku pomiędzy pomnikiem Fredry a Ratuszem.

Trzydzieści lat samorządu lokalnego to proces kształtowania się wolnego pokolenia wrocławian, a jednocześnie demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego, które otrzymało z mocy prawa możliwość współdecydowania o funkcjonowaniu i rozwoju swojej małej ojczyzny. My, wrocławianie, jesteśmy dumni ze swojego miasta, jego historii, teraźniejszości. Marzymy o przyszłości. Z troską przeżywamy wszystkie sukcesy i porażki. Chcemy, by nasze miasto było otwarte na nowe wyzwania, by mieszkańcom żyło się bezpiecznie.

Marzymy o życiu w mieście nowoczesnym, dbającym o realizację potrzeb społecznych i ekonomicznych. Trzydzieści lat funkcjonowania samorządu miejskiego to historia budowania podstaw lokalnej tożsamości i miejskiego patriotyzmu. Dziękujemy wrocławianom za trud, jaki włożyli w przemianę miasta. Następnemu pokoleniu życzymy nowych, wielkich sukcesów, a tym, którzy do nas przyjeżdżają - wspaniałych, niezapomnianych chwil i wspomnień. Wroclove

24 wrz

12 paź

Wydarzenie całodniowe

Rynek, Wrocław, Polska

Wstęp wolny