Kwartalnik „Pamięć i Przyszłość” online

Mimo że sytuacja wokół nas jest wyjątkowa, nie zaniechaliśmy naszej działalności wydawniczej. Dzięki temu przekazujemy Wam najnowszy, 47 numer kwartalnika „Pamięć i Przyszłość”. Cały numer będziemy udostępnimy za darmo w wersji online!

Jakiemu tematowi został poświęcony numer zatytułowany "Na torach"? We wstępie dr Katarzyna Uczkiewicz pisze: „Dziś, zatrzymani w domach przez epidemię koronawirusa, marzymy o choćby krótkiej podróży. Spójrzmy więc na zagadnienie z perspektywy tych, dla których podróż była niechcianą koniecznością, a często stała się życiową traumą. Przyjrzyjmy się miastom, które 75 lat temu, zniszczone działaniami zbrojnymi i pozbawione infrastruktury komunikacyjnej, przyjmowały dziesiątki tysięcy nowych mieszkańców. Najnowszy numer kwartalnika „Pamięć i Przyszłość” poświęcamy pojazdom szynowym – pociągom i tramwajom. Obok artykułów o przesiedleniach publikujemy także teksty o pociągach pancernych i bałtyckim Orient Ekspresie. Zajmujemy się również tramwajami i ich znaczeniem dla organizacji życia w powojennych miastach Ziem Zachodnich i Północnych, zaglądamy na wrocławskie dworce kolejowe i do Jaworzyny Śląskiej, gdzie „parowozy mają dusze”.
Zapraszam do lektury!”


W środę, 8 kwietnia 2020 r. premierowy artykuł nowego kwartalnika opublikujemy na naszym profilu FB. Kolejne, opatrzone krótkim wideo-zapowiedzią, będziemy publikować co tydzień! Zapraszamy do śledzenia naszego programu #ZajezdniaOnline!


Informujemy również, że kwartalnik trafi do dystrybucji w naszym sklepie www. Każdy więc, kto ceni sobie tradycyjną papierową lekturę, będzie mógł zaopatrzyć się w swój numer najnowszego kwartalnika. Życzymy Wam wiele zdrowia i prosimy #zostańwdomu.

Kwartalnik nr 1/2020 (47):
- Tramwajem pośród ruin, Tomasz Silecki

08 kwi

03 cze

Wydarzenie całodniowe

Wrocław, Polska

Wstęp wolny