ODWOŁANE | Człowiek z magicznym pudełkiem

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zawieszającą organizację wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności informujemy, że od 12 marca 2020 r. do odwołania Centrum Historii Zajezdni będzie zamknięte dla publiczności.

Pokaz filmu ramach cyklu „Poza granice wyobraźni”, który prezentuje najciekawsze rodzime produkcje z gatunku fantasy i science-fiction.

„Człowiek z magicznym pudełkiem” był jednym z najciekawszych polskich filmów zrealizowanych w 2017 r. Obraz otrzymał dwie nominacje do „Orłów”, czyli nagród przyznawanych przez Polską Akademię Filmową, a także zdobył „Złote Lwy” (za najlepszą muzykę) podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film Bodo Koxa jest dziełem trudnym do jednoznacznego zdefiniowania. Reżyser wymieszał ze sobą różne elementy science-fiction: dystopijną wizję świata, motyw podróży w czasie oraz bohaterów z enigmatyczną przeszłością. W efekcie widzowie otrzymują fantastyczną opowieść o miłości, która jest zdolna pokonać wszelkie granice – nawet czasoprzestrzenne.

Seans poprzedzi prelekcja Piotra Czerkawskiego – dziennikarza, krytyka filmowego i jednego z kuratorów Kina Nowe Horyzonty.

Gościem honorowym spotkania będzie Leszek Olbiński, specjalista od efektów specjalnych, który pracował przy takich produkcjach jak „Sala Samobójców”, „Papusza” czy „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”. W czasie swojego wystąpienia zdradzi uczestnikom kilka sekretów z zakresu efektów specjalnych.

W programie:
18:00 - spotkanie z Leszkiem Olbińskim
18:45 – prelekcja Piotra Czerkawskiego
19:00 - początek seansu

Bilety w cenie 5zł do nabycia przed pokazem w kasie Centrum Historii Zajezdnia. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje pod adresem: [email protected]

Partnerami wydarzenia są: Dni Fantastyki, Centrum Technologii Audiowizualnych, Projekt Scorpio oraz Rextorn Metalwork.

26 mar

Czwartek, 18:00-21:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

5 zł