Spotkanie z Moniką Kowalską, autorką książki „Pozdrowienia z Wrocławia”

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Kowalską, autorką sagi „Dwa miasta” przedstawiającej losy lwowskiej rodziny w powojennym Wrocławiu. Spotkanie poprowadzi Olga Szelc.

„Pozdrowienia z Wrocławia” to trzeci (po „Wrocławskich tęsknotach” i „Lwowskiej kołysanceh”) tom poruszającej sagi opowiadającej o losach lwowskiej rodziny w powojennym Wrocławiu.

Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w Zajezdni odbędzie się premierowe spotkanie wokół trzeciego i zarazem ostatniego tomu przedstawiającego losy rodziny Szubów.

Wrocław, lata 60. Dla Adeli, Józki i Nelki Lwów staje się już tylko odległą przeszłością, niewyraźną jak dobry sen, jak piękna melodia z dawnych lat. Serca trzech sióstr zaczynają bić wrocławskim rytmem. Mimo PRL-owskiej szarzyzny kiełkuje w nich nieśmiała miłość do miasta, które je przygarnęło. Nowe wrocławianki z poświęceniem wychowują najmłodsze pokolenie. Ada postanawia zawalczyć o siebie, chce zapewnić sobie i dzieciom choć odrobinę szczęścia. Podejmuje trudne, bolesne decyzje, z którymi zbyt długo zwlekała. Praktyczna i gospodarna Józia w końcu zdobywa się na to, by spełnić marzenia i pójść za głosem serca. Petronela, nowoczesna młoda kobieta, samotnie zmaga się z cieniami przeszłości. Okrutny prześladowca próbuje skrzywdzić najbliższych jej ludzi, więc najmłodsza Szubówna musi wiele poświęcić, by wreszcie się wyzwolić. Tymczasem pomoc nadchodzi z zupełnie niespodziewanej strony.

Przed spotkaniem książkę będzie można zakupić w sklepie Centrum Historii Zajezdnia.

09 Sep

Friday, 00:18-00:20

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Free entrance