Wystawa

Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studencka Solidarność.

Wystawa dotycząca 40 rocznicy rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu.

Mija już 40 lat od rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu. Jest to niezwykle ważna rocznica dla ośrodków akademickich w mieście jak i dla samych mieszkańców. NZS brał czynny udział w ruchu oporu wobec władzy komunistycznej. Na tę szczególną okazję powstała wystawa „Niezależne Zrzeszenie Studentów. Studencka Solidarność”. Jej wernisaż odbędzie się 9 listopada, o godzinie 13:00, na ul. Kuźniczej.

Wystawa opowiada o protestach, strajkach, podziemnych wydawnictwach, współpracy z podziemną opozycją i stosunku do porozumienia okrągłego stołu. Poruszone są na niej, także bardziej żartobliwe działania studentów takie jak powołanie Rady Regentów Studenckich czy happeningi „Dwunastki”. Autorem wystawy jest Starszy specjalista ds. projektu „Miejsca Pamięci we Wrocławiu” Paweł Skrzywanek, który sam działał we wrocławskim NZS-ie.

Dyskusja panelowa „NZS wczoraj i dziś”

Data: 13 listopada, godzina 15:00
Miejsce: Stary Klasztor

W 40 rocznicę rejestracji Niezależnego Zrzeszenia Studentów odbędzie się dyskusja panelowa, która przybliży historię organizacji oraz pokaże jej współczesne oblicze. Dyskusja będzie podzielona na dwie części. Podczas pierwszej będzie można wysłuchać członków i działaczy z dawnych lat natomiast druga część zostanie poświęcona obecnie działającemu NZS-owi.

09 Nov

05 Nov

During the day

Kuźnicza, Wrocław, Polska

Free entrance