Actualities

W oczekiwaniu na otwarcie

publication / 15-05-2020
banner

Drodzy Przyjaciele Centrum Historii Zajezdnia,

ponieważ dostajemy wiele pytań o to, kiedy będzie można znowu odwiedzić naszą placówkę, pragnę poinformować, że obecny stan prawny nie pozwala nam jeszcze na przyjmowanie zwiedzających (obecnie dopuszczone jest otwarcie „klasycznych” muzeów i galerii sztuki, instytucje kultury takie jak nasza muszą jeszcze zaczekać).

Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość spotkania się z Państwem. Jednocześnie prowadzimy intensywne przygotowania do ponownego otwarcia, aby kiedy to tylko będzie możliwe, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, móc przywitać Państwa ponownie w Centrum Historii Zajezdnia. Jak Państwo wiedzą, nasza ekspozycja ma wiele elementów interaktywnych, które wymagają bezpośredniego kontaktu fizycznego – są to przyciski, słuchawki, odważniki, klamki, matryce, a także miejsca, na których trzeba usiąść, albo stanąć, żeby zadziałały. Z tego powodu będziemy musieli zapewnić szczególne warunki sanitarne, aby korzystanie z wystawy mogło być w pełni bezpieczne. Tylko pod takim warunkiem i po konsultacji z organami prowadzącymi i SANEPID-em zdecydujemy się na ponowne otwarcie Centrum Historii Zajezdnia. W tej chwili planujemy, że będzie to możliwe nie wcześniej niż w sierpniu 2020 r.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w naszym programie #ZajezdniaOnline, a także uczestnictwa w „Wirtualnej Nocy Muzeów", która odbędzie się w dniach 15-17 maja za pośrednictwem oficjalnego profilu Miasta Wroclawia. Szczególnie gorąco zapraszam na wirtualne zwiedzanie Centrum Historii Zajezdnia, które zaplanowano na godz. 22:00 w niedzielę 17 maja.

Licząc na rychłe spotkanie w Centrum Historii Zajezdnia przesyłam serdeczne pozdrowienia!

dr Marek Mutor
Dyrektor Centrum Historii Zajezdnia