Aktualności

Zapraszamy na spotkania promujące książkę „W krainie Ducha Gór”

publikacja / 12-11-2021
banner

„W krainie Ducha Gór. Tom pamięci Przemysława Wiatera” to najnowsza publikacja wydawnictwa Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”. We współpracy z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, w listopadzie zapraszamy na dwa spotkania poświęcone tej książce.

Książka „W krainie Ducha Gór. Tom pamięci Przemysława Wiatera” poświęcona jest zmarłemu w 2020 roku doktorowi Przemysławowi Wiaterowi, wieloletniemu pracownikowi i dyrektorowi Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, który przedwcześnie opuścił ukochane Karkonosze i Góry Izerskie. Jego życie było naznaczone pasją, społeczną aktywnością i przywiązaniem do „krainy Ducha Gór”. Książka ta, przygotowana na okoliczność rocznicy śmierci Przemysława Wiatera, jest przypomnieniem jego osiągnięć i zainteresowań. „Tom pamięci” tworzą teksty napisane przez współpracowników, znajomych, przyjaciół - osób, z którymi realizował różnego rodzaju projekty, ale też dzielił pasję. Wśród tematów poruszanych w artykułach znajdują się m.in. kwestie: Karkonoszy i Gór Izerskich, kolonii artystycznych, Carla i Gerharta Hauptmannów, muzealnictwa w Kotlinie Jeleniogórskiej i wiele innych.

„W krainie Ducha Gór. Tom pamięci Przemysława Wiatera”
Redakcja: Piotr Gryszel, Ivo Łaborewicza, Marek Szajda

Podczas listopadowych spotkań będzie możliwości nabycia publikacji, a także ostatniej książki Przemysława Wiatera „Pionierzy nart w Karkonoszach i Górach Izerskich”.

25 listopada, godz. 12.00

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów
Szklarska Poręba
ul. 11 Listopada 23

prowadzenie: prof. Piotr Gryszel

25 listopada, godz. 17.00

Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra
ul. Jana Matejki 28

prowadzenie: Ivo Łaborewicz