Aktualności

Za nami weekend z „Latem w Zajezdni"

publikacja / 02-07-2021
banner

Za nami pełen wrażeń weekend z „Latem w Zajezdni”!

Zapowiadane przez nas pierwszy weekend z „Latem w Zajezdni” dobiegło końca. Bardzo cieszymy się, że mimo wahań pogody odwiedziliście nas i korzystaliście z bogatej oferty zabaw i atrakcji. Powspominajcie razem z nami jak wyglądał miniony weekend, spójrzcie na zdjęcia i sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was w sezonie wakacyjnym.

Weekend pełen wrażeń zaczął się już w piątek przed Centrum Historii Zajezdnia – zaciekawieni wrocławianie mieli okazję przyglądać się niecodziennym okazom. Przed naszym budynkiem zaparkowały bowiem trzy auta znane z wrocławskich ulic z lat 60., 70. i 80. Mieliśmy zaszczyt gościć Skodę 105, Syrenę 105 oraz popularnego Fiata 126p z Muzeum Motoryzacji Topacz. Auta budziły zainteresowanie, wiele osób robiło sobie z nimi zdjęcia.

W piątek, późnym popołudniem, mimo chwilowego deszczu, rozpoczęliśmy grę terenową „Gdzie licho nie może…”. Zabawa, w którą można było się włączyć poprzez aplikację Action Track, wystartowała w Parku Grabiszyńskim, a swoją metę miała na placu przed Zajezdnią. – Gra wiązała się z Nocą Kupały oraz mitologią słowiańską. Zadania i zagadki nie były najłatwiejsze, ale widać było, że ich rozwiązywanie sprawia uczestnikom wiele satysfakcji – opowiada Przemysław Góral, Kierownik Działu Edukacji, który ze strony Zajezdni koordynował grę. – Każdy kwiat paproci został odnaleziony, a zwycięzcy nagrodzeni ciekawymi książkami.

Sobota rozpoczęła się hucznie. Ze sceny przygrywał DJ a każdy mógł zatańczyć do znanych mu z dzieciństwa rytmów. Atrakcji było mnóstwo: strzelanie z łuku, dmuchane zamki, kręgle, hula-hop, rysowanie kredą, gra w klasy… Nasze animatorki zadbały o to, by nikt nie wyszedł znudzony!
W ramach gier podwórkowych nie tylko najmłodsi zawojowali plac przed Centrum Historii Zajezdnia.
Dorośli chętnie i tłumnie korzystali z porad zdrowotnych udzielanych przez szereg specjalistów.
Okazało się, że nikt nie boi się przeglądu stomatologicznego czy badania wzroku! Dowiedzieliśmy się w jakim stanie jest nasz słuch oraz jak jeść zdrowo. Straż miejska była do waszej dyspozycji i chętnie udzielała porad o tym, jak być eko!

W niedzielę straż miejska zebrała przed swoim namiotem tłumy – każdy chciał dowiedzieć się, jak udzielić pomocy przedweterynaryjnej swojemu czworonożnemu pupilowi.
Jednak to nie wszystko! Oprócz gier, quizów, zabaw i szachów, które w ten upalny dzień zgromadziły jeszcze więcej dzieci niż w sobotę, wystartował pierwszy w tym sezonie Pchli Targ. Podobnie jak w ubiegłych latach, na betonowych murkach zaległy koce z najróżniejszymi skarbami z Waszych szuflad i szaf.

– Cieszymy się, że przez cały weekend bawiło się z nami tyle osób a nastroje były bardzo radosne. Usłyszeliśmy mnóstwo miłych słów i podziękowań za organizację takiej imprezy. Wszyscy dopytują, kiedy powtórka – mówiła Karolina Grzyb, Starszy Specjalista ds. organizacji projektów, koordynująca „Gry podwórkowe”.

Lato w Zajezdni się skończyło, ale w naszej ofercie mamy wiele atrakcji na sezon wakacyjny. Prócz naszych wystaw – stałej „Wrocław 1945–2016”oraz czasowej „Zajezdnia strajkuje” – zapraszamy Was też na kino letnie (w każdy wakacyjny piątek o godz. 21:30), Bajkowe Poranki (11.07 i 8.08) oraz pchle targi (27.06, 18.07, 22.08, 19.09).

Partnerem projektu jest Fundacja Lotto.


KM

Galeria
photo

Gra ,,Gdzie Licho nie może..."

1/15

photo

Podczas gry ,,Gdzie Licho nie może..."

2/15

photo

Po zakończeniu gry ,,Gdzie Licho nie może..."

3/15

photo

Strzelanie z Łuku

4/15

photo

Konsultacje zdrowotne

5/15

photo

Była z nami również TVP Wrocław!

6/15

photo

Odbijanie piłki to zawsze świetna gra!

7/15

photo

Syrena 105 z Muzeum Motoryzacji Topacz

8/15

photo

Były też dmuchańce!

9/15

photo

Tak zaczął się Pchli Targ

10/15

photo

Niedziela - kolejne atrakcje

11/15

photo

Nasze animatorki zadbały o dobrą zabawę

12/15

photo

Szachy robiły furorę!

13/15

photo

Straż Miejska pokazała pomoc przedweterynaryjną

14/15

photo

A do punktów zdrowia były kolejki

15/15