Aktualności

Współpraca Towarzystwa im. Edyty Stein oraz Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”

publikacja / 26-04-2021
banner

Już niebawem mieszkańców Wrocławia i nie tylko czekać będą nowe cykle spotkań m. in. na temat twórczości i życia Edyty Stein, projekty edukacyjne skierowane do młodzieży szkolnej i innych grup oraz wiele nowych działań!

W piątkowym 23 kwietnia br. Dyrektor Centrum Historii Zajezdnia, Marek Mutor oraz Zarząd Towarzystwa im. Edyty Stein podpisali nową 5-letnią perspektywę finansowania programu „Dziedzictwo Edyty Stein”, a Wrocławianie i turyści z całego świata zyskali jeszcze trwalszy i pełniejszy dostęp do domu rodzinnego Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38. To tam w latach 1910 – 1939 mieszkali krewni wielkiej Wrocławianki, a sama filozofka do roku 1933, kiedy to wyruszyła do Kolonii (w 1933 r.) i wstąpiła do Karmelu.

Edyta Stein poświęciła życie poszukiwaniom prawdy, jej filozofia i życie zogniskowały się wokół poszukiwań na płaszczyźnie filozofii. W jej przypadku poszukiwania objęły całą osobę i wybory życiowe. Więcej o jej życiu można dowiedzieć się zwiedzając jej dom rodzinny oraz korzystając z szerokiego programu edukacyjno-popularyzacyjnego „Dziedzictwo Edyty Stein”.
Szczegółw warto szukać na www.edytastein.org.pl.

Program pod nazwą Dziedzictwo Edyty Stein jest realizowany przez Towarzystwo im. Edyty Stein oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” w latach 2021–2025 ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz ze środków Miasta Wrocław.

Załączniki:
1. informacja prasowa

ES