Aktualności

Uczymy się solidarności - nowy filmowy cykl

publikacja / 16-02-2021
banner

Nauka w ciekawej, nowoczesnej formie – po raz kolejny udowadniamy, że to możliwe! Tym razem zapraszamy Was na cykl filmowych wykładów dotyczących najważniejszych wydarzeń z okresu PRLu. Seria, składająca się z pięciu kilkuminutowych odcinków, spodoba się nie tylko uczniom szkół średnich i nauczycielom – jako świetne uzupełnienie lekcji historii – ale też każdemu, kto choćby trochę interesuje się dziejami naszego kraju.

Filmy publikować będziemy od 17 lutego do 17 marca, raz w tygodniu, w każdą środę o godzinie 18:00. Będzie je można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku, na kanale na YouTubie oraz w projekcie Uczymy się solidarności. Nasi pracownicy zabiorą Was w podróż po Centrum Historii Zajezdnia i opowiedzą o strajkach Sierpnia ’80, Karnawale Solidarności, stanie wojennym, przełomie 1989 roku i burzliwych latach 90tych minionego stulecia.

Terminy publikacji poszczegónych video-wykładów są następujące:
17.02 – cz. 1: Strajki sierpnia 1980 roku
24.02 – cz. 2: Karnawał Solidarności
03.03 – cz. 3: Stan wojenny w PRL
10.03 – cz. 4: Droga do przełomu. PRL po stanie wojennym
17.03 – cz. 5: Ku demokracji: obrady Okrągłego stołu, czas wyborów

Wszystkie filmy będzie można obejrzeć z napisami w języku polskim, angielskimi lub ukraińskimi. Na zakończenie cyklu planujemy konkurs… ale o tym niebawem!

MP