Aktualności

„Solidarnościowa” karetka trafiła do zbiorów Ośrodka „Pamięć i Przyszłość"

publikacja / 05-10-2019
banner

- To niezwykle symboliczne, że karetka, która w 1988 roku została zakupiona ze składek członków dolnośląskiej Solidarności trafia dziś do zbiorów Ośrodka, którego siedzibą jest kolebka wrocławskiej solidarności – mówił Kazimierz Kimso na uroczystości przekazania do zbiorów Ośrodka karetki, która ratowała życie wrocławian.

Przewodniczący Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” dodał również, że zakup tej karetki dzięki członkom Solidarności jest najlepszym przykładem na to, że solidarność przez małe s była i jest fundamentem, na którym opiera się działalność związku.

- Karetka nie jest pierwszym pojazdem znajdującym się w naszych zbiorach. Dołączy do legendarnego „ogórka” oraz samochodu Zbigniewa Brzezińskiego. Jest jednak pierwszym, który niósł pomoc ludziom i ratował życie – zauważył Grzegorz Majcher, zastępca dyrektora ds. Administracyjnych Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Oprócz przekazania karetki Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, 5 października w Centrum Historii Zajezdnia odbyło się także uroczyste przekazanie i poświęcenie nowej floty 10 ambulansów Mercedes Sprinter dla wrocławskiego pogotowia.

Fotorelacja z wydarzenia

KOŻ