Aktualności

Opowiedz z nami Wrocław – on-line

publikacja / 24-03-2020
banner

Niedawno rozpoczęliśmy projekt „Opowiadam Wrocław”, którego celem jest zachowanie wspomnień mieszkańców Wrocławia, którzy przeżyli ciężkie czasy wojny, zsyłek, budowania historii powojennego miasta i trudny okres komunizmu.
Z uwagi na panującą obecnie epidemię postanowiliśmy przenieść nasz projekt do świata on-line.
Pamiętasz czasy rodzącej się Solidarności? Może masz wspomnienia związane ze strajkami studentów w 1968 r., represjami na uczelniach, pierwszymi wolnymi wyborami?
Chcesz podzielić się opowieściami z lat komunizmu? Opowiedz historię – swoją, swojego pokolenia, Twojego i naszego miasta.

A może mieszkasz z rodzicami lub dziadkami, którzy pamiętają te trudne czasy? To może być idealny moment by zachęcić ich do utrwalenia ich wspomnień, tak by mogli poznać je inni – rodzina, bliscy, ale też osoby zainteresowane historią Wrocławia?

W specjalnie utworzonym wydarzeniu na naszym profilu na Facebooku (link) publikujemy cykl instruktaży nagranych przez Natalię Rybak, trenera ds. wystąpień publicznych. Dzięki nim łatwiej będzie Wam sięgnąć po telefon czy kamerę i nagrać historię – Waszą własną lub Waszych rodziców lub dziadków. Gotowe filmy zamieszczajcie na stronie wydarzenia lub przesyłajcie do nas na adres: [email protected]. Najciekawsze będziemy udostępniać na profilu Centrum Historii Zajezdnia, a niebawem wszystkie zbierzemy na specjalnie utworzonym w tym celu blogu.


Dołącz do nas i opowiedz z nami Wrocław!

MP