Aktualności

Odbierz bezpłatny egzemplarz „Listów Milenijnych”

publikacja / 25-11-2020
banner

18 listopada br. swoją premierę miała publikacja „Listy Milenijne”, autorstwa dr. hab. Wojciecha Kucharskiego. To niezwykłe wydawnictwo będące pokłosiem badań prowadzonych w Ośrodku „Pamięć i Przyszłość” spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych czytelników w związku z czym postanowiliśmy udostępnić chętnym bezpłatne egzemplarze tej ważnej publikacji!

W „Listach Milenijnych” przedstawiono wyniki szeroko zakrojonych badań obejmujących kwerendy w ponad 30 krajach świata, krytyczne opracowanie i tłumaczenie na język polski wszystkich listów–zaproszeń na obchody Millenium Chrztu Polski, wystosowanych przez polskich biskupów podczas Soboru Watykańskiego II, do 65 adresatów. Autor zidentyfikował 16 listów skierowanych do indywidualnych adresatów oraz pięć szablonów w języku angielskim, francuskim w dwóch wariantach, hiszpańskim i polskim, które wysłano do pozostałych odbiorców.

Wśród listów znalazło się też słynne „Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich braci w chrystusowym urzędzie pasterskim”, dzięki porównaniu jego przesłania z pozostałymi listami można znacznie lepiej zrozumieć jego przełomowy charakter i znaczenie w szeroko pojmowanym procesie pojednania europejskiego. Wojciech Kucharski ustala kim byli autorzy listów-zaproszeń i analizuje ich treść oraz sposób w jaki odbierano nadesłane dokumenty w krajach, do których zostały skierowane.

Aby otrzymać bezpłatny egzemplarz „Listów Milenijnych” wystarczy przesłać zgłoszenie na adres [email protected]. Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 grudnia 2020 r.
Liczba egzemplarzy ograniczona.

Zobacz zapis wideo debaty poświęconej „Listom Milenijnym” z udziałem dr. hab. Wojciecha Kucharskiego, dr. Marka Mutora, dr. Rafała Dutkiewicza oraz prof. Przemysława Wiszewskiego.

Projekt „Listy Milenijne” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.