Aktualności

Meeting with history

publikacja / 12-03-2019
banner

Jesteś tu nowy? Chcesz poznać historię miasta w którym mieszkasz? Ciekawi Cię, jak wyglądało kiedyś? Odwiedź nas, porozmawiajmy o Wrocławiu!


We Wrocławiu od zawsze mieszały się różne narodowości. Papież Jan Paweł II nazwał je nawet kiedyś „Miastem spotkań”. Ta myśl stała się podstawą „Spotkań z historią - nowej inicjatywy Centrum Historii Zajezdnia, która skierowana jest do wszystkich nowych mieszkańców naszego miasta: zagranicznych turystów, uczestników programu "Erasmus" oraz anglojęzycznych mieszkańców Wrocławia, którzy chcą poznać historię miasta i jego mieszkańców.


Spotkania prowadzone w luźnej atmosferze będą odbywać się w każdy ostatni wtorek miesiąca i będą podzielone na dwie części. W pierwszej, przewodnik przeprowadzi gości przez tajemnice wybranego fragmentu wystawy głównej „Wrocław 1945-2016”, co stanie się punktem wyjścia dyskusji o historii, prowadzonej przy kawie i słodkim poczęstunku.


Tematyka każdego spotkania będzie odpowiadać innej części wystawy, a więc i innemu okresowi. Pozwoli to zachować chronologię zdarzeń i przekrojowo zaprezentować dwudziestowieczną historię Wrocławia, Polski oraz świata. Jednocześnie każde oprowadzanie będzie stanowić zamkniętą część, co oznacza, że do „Spotkań z historią8 można dołączyć w dowolnie wybranym momencie, nawet bez obecności na poprzednich odsłonach wydarzenia.


Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 26 marca o godzinie 17:15. Wstęp na spotkania jest darmowy, obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja pod numerami telefonu: 71 715 96 82, 71 715 96 83.

Do zobaczenia!