Aktualności

Konferencja prasowa projektu „Drugie życie Ogórka” za nami!

publikacja / 26-08-2021
banner

Remont zabytkowego Jelcza wkracza w decydującą fazę. Już niedługo Ogórek dostanie „Drugie życie” i wyjedzie na wrocławskie ulice – zapowiedział podczas konferencji Kazimierz Kimso, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Region Dolny Śląsk. – Nieprzypadkowo ogłaszamy to 26 sierpnia, czyli w 41. Rocznicę wybuchy strajku solidarnościowego w zajezdni nr VII we Wrocławiu.


– Cieszę się, że prace nad renowacją naszego Ogórka postępują i już niedługo będzie mógł wozić młodzież szkolną i turystów na liczne wystawy i wydarzenia w naszej instytucji – powiedział dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia – Myślę, że już dziś możemy ogłosić, że nasz świeżo wyremontowany autobus premierowo wyjedzie na ulice Wrocławia 11 listopada i weźmie udział w Radosnej Paradzie Niepodległości, która tradycyjnie wyruszy z placu przy Centrum Historii Zajezdnia.

– Zdecydowana większość prac już za nami. Pozostało jedynie wyposażenie wnętrza autobusu - także w multimedia – podkreśla Prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Cieszę się, że Wrocław jest miastem, które swą siłę i piękno opiera na jedności. W tym projekcie uczestniczą przecież osoby o różnych poglądach i przekonaniach politycznych, ale to nie przeszkodziło nam w ukończeniu tego dzieła – dodaje.

Warto pamiętać, że renowacja zabytkowego pojazdu to praca zespołowa, poza Centrum Historii Zajezdnia, MPK, NSZZ „Solidarność” oraz Spółką JELCZ swój wkład mają także Studenckie Koło Naukowo-Techniczne P13 Politechniki Wrocławskiej, Akademicki Klub Motorowy Apanoar oraz Koło Naukowe Wireless Group.

„Ogórek” to legendarny Jelcz 043, który swój ogólnopolski przydomek zyskał dzięki charakterystycznemu kształtowi.

ES

Galeria
photo

1/6

photo

2/6

photo

3/6

photo

4/6

photo

5/6

photo

6/6