Aktualności

Dołącz do wolontariatu Roku Edyty Stein!

publikacja / 12-10-2021
banner

Jeśli jesteś osobą która nie lubi nudy i już teraz chcesz zapewnić sobie niezapomniane przeżycia w 2022 roku to koniecznie zgłoś się na wolontariat Roku Edyty Stein! Poszukujemy osób które razem z nami zaplanują i przeprowadzą we Wrocławiu wydarzenia z nim związane. Jedyna taka okazja aby uczestnicząc w wolontariacie mieć realny wpływ na kształt i wizję wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy Ci jakie zadania mogą Cię spotkać, sprawdź czy są w kręgu Twoich zainteresowań. Będąc wolontariuszem:
- zaplanujesz z nami szczegółowy harmonogram Roku Edyty Stein i poszczególnych wydarzeń
- przygotujesz i zrealizujesz ważne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i promocyjne
- weźmiesz udział w specjalnie dedykowanym wolontariuszom wydarzeniom i wizycie w Auschwitz-Birkenau
- będziesz współpracować z naszymi partnerami w Lublińcu, Gliwicach, Oświęcimiu
- pomożesz przygotować i przeprowadzić takie wydarzenia jak: Tydzień Edyty Stein z konferencją międzynarodową (październik 2022), wydarzenia towarzyszące trasie koncertowej NFM, zwiedzanie miejsc związanych z Edytą Stein we Wrocławiu i poza nim

Czego oczekujemy od wolontariuszy RES?
Przede wszystkim komunikatywności, pozytywnego nastawienia, dyspozycyjność, systematyczność oraz chęci do współpracy. Z kwestii formalnych - ukończony min. 16 rok życia.

Jakie posiadane przez Ciebie umiejętności będą przydatne?
Wszelakie! Rok Edyty Stein przybierze oblicze, które nadasz swoimi umiejętnościami i talentami, m. in.: talent organizacyjny, zmysł logistyczny, umiejętność wystąpień publicznych i prowadzenia dyskusji lub spotkań, liderowanie projektom lub uczestniczenie w pracach zespołów projektowych, zdolności językowe, zdolności muzyczne, znajomość tajników fotografii i obróbki zdjęć oraz przygotowywania podcastów i relacji video oraz wiele innych.

Jak planujemy pracę?
W pierwszym etapie (od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r.) zajmiemy się wejściem w życiorys i charakterystykę postaci Edyty Stein, poznamy jej rodzinny dom przy ul. Nowowiejskiej 38. Planujemy też działania w oparciu o analizę potencjału grupy i cele, które sobie stawiamy przed Rokiem Edyty Stein.
Kolejny etap (od stycznia do grudnia 2022 r.) to szereg wspólnie przeprowadzonych działań kulturalnych, edukacyjnych i promocyjnych tworzących szkielet obchodów Roku Edyty Stein i 80. rocznicy jej śmierci w Auschwitz-Birkenau.

Co zyskasz pomagając jako wolontariusz Roku Edyty Stein?
Oprócz dobrze spędzonego czasu możesz liczyć na poznanie i współpracę z wieloma ciekawymi ludźmi, którzy na co dzień tworzą wydarzenia kulturalne. Zyskasz doświadczenie przy organizacji lokalnych i międzynarodowych projektów, udoskonalisz swoje umiejętności pracy zespołowej oraz nabędziesz podstaw pracy na stanowisku lidera. Możesz liczyć na niezwykłe, dedykowane tylko wolontariuszom wydarzenia i treści oraz wizyty-niespodzianki. Nie zabraknie również burzliwych wymiany myśli i doświadczeń z fantastycznymi ludźmi.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w naszym wolontariacie zgłoś się na adres [email protected] z dopiskiem „wolontariat” w tytule.

Na wszystkie zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 r.!