Aktualności

Aplikacja „Być Polakiem w Breslau” w finale konkursu „Wydarzenie Historyczne Roku 2019”!

publikacja / 02-06-2020
banner

1 czerwca 2020 r. organizatorzy 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku ogłosili skład finalistów tego prestiżowego konkursu. W gronie 15 najlepszych projektów znalazła się aplikacja edukacyjna „Być Polakiem w Breslau”, przygotowana przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”! Plebiscyt został objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tym samym rozpoczyna się drugi etap konkursu, czyli głosowanie, które potrwa od 1 do 30 czerwca 2020. Internauci wskazują swoje typy z listy piętnastu laureatów, którzy zostali podzieleni na 3 kategorie: Wystawa, Wydarzenie oraz Edukacja
i Multimedia.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Można oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii.

Wszystkich sympatyków Centrum Historii Zajezdnia prosimy o głosy na aplikację „Być Polakiem w Breslau”, która upamiętnia Polaków zamieszkujących stolicę Dolnego Śląska przed II wojną światową. Aplikację można pobrać TUTAJ.

Plebiscyt „Wydarzenie Historyczne Roku” cieszy się prestiżem i zainteresowaniem mediów. W tym roku zostało zgłoszonym blisko dwieście projektów, z kraju
i zagranicy, z takich krajów, jak: Anglia, Austria, Argentyna, Australia, Białoruś, Francja, Kanada, Litwa, Niemcy, Ukraina, Węgry, Włochy. Najwięcej projektów zgłoszono w kategorii Wydarzenie.

Plebiscyt angażuje wiele środowisk lokalnych, które chcą wypromować organizowane przez siebie przedsięwzięcia. Od początku istnienia Plebiscytu zgłoszono ponad 1000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział łącznie blisko 50 tys. internautów.

Organizator: Muzeum Historii Polski w Warszawie (www.whr.muzhp.pl)
Partnerzy: historia.org.pl, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Darczyńca: Fundacja Orlen
Patroni medialni: Polskie Radio, Polska Agencja Prasowa, dzieje.pl, Telewizja Polska, TVP Historia, Sieci, wSieci Historii.

MB