Aktualności

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

publikacja / 05-02-2020
banner

Zapraszamy do udziału w VIII edycji projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, realizowanego przez Klub Jagielloński, przy strategicznym wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego. Partnerem akcji jest Ośrodek Pamięć i Przyszłość.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, zrzeszonych w grupach szkolnych i pozaszkolnych. Głównym celem projektu jest przybliżenie uczestnikom zasad funkcjonowania Parlamentu oraz zachęcenie do aktywnego zaangażowania w swoim otoczeniu, poprzez przygotowanie i realizację autorskiego projektu społecznego w swoim mieście. Wszystkie zrealizowane pozytywnie projekty wezmą udział w konkursie i zawalczą o Nagrodę Główną dla najlepszego projektu społecznego. Co roku w Akademii uczestniczą setki szkół i tysiące uczniów z całej Polski. Całościowy dorobek Akademii to już ponad 14 000 absolwentów i ponad 750 zadań zrealizowanych w ramach zajęć. Akademia to jedna z największych kuźni projektów społecznych w Polsce.

Do wzięcia udziału zachęcamy grupy szkolne oraz pozaszkolne, mile widziani są również wolontariusze, którzy chcieliby zaangażować się w prowadzenie zajęć czy współtworzenie projektu ANP. Chęć wzięcia udziału oraz wszelkie pytania można kierować poprzez stronę internetową anp.klubjagiellonski.pl lub na adres [email protected].

MB