Lubań, woj. dolnośląskie

Taxonomy

Code

Scope note(s)

Source note(s)

Display note(s)

Hierarchical terms

Lubań, woj. dolnośląskie

Equivalent terms

Lubań, woj. dolnośląskie

Associated terms

Lubań, woj. dolnośląskie

7 Archival description results for Lubań, woj. dolnośląskie

7 results directly related Exclude narrower terms

6. grupa pielgrzymkowa

Pątnicy z Lubania idący do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze (Częstochowa). Wśród tłumu widoczne transparenty o tematyce religijnej. Na poboczu znajdują się osoby witające pielgrzymów.

6. grupa pielgrzymkowa

Pątnicy z Lubania idący do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze (Częstochowa). Wśród tłumu widoczne transparenty o tematyce religijnej.

Relacja Wiesława Zagórnego

Relacja Wiesława Zagórnego, pracownika m.in. PZL Hydral, uczestnika wydarzeń Sierpnia 1980 roku we Wrocławiu. Pierwsza relacja dotyczy strajku w Zajezdni nr 7 we Wrocławiu z perspektywy delegata Zakładów Remontowych Energetyki Wrocław, tworzenia struktur zakładowego związku zawodowego, stanu wojennego, manifestacji ulicznej z 31 sierpnia 1982 roku. Druga relacja dotyczy młodości i doświadczeń szkolnych oraz zawodowych.

Zagórny Wiesław

Relacja Józefa Szczepańskiego

Relacja Józefa Szczepańskiego. Relacja dotyczy relacji sąsiedzkich w przedwojennej Trembowli, stosunków między mieszkańcami polskimi, ukraińskimi i żydowskimi, stacjonowania w Trembowli przed wojną 9. pułku ułanów, wywózek na Syberię, wojennych losów trembowlańskich Żydów, mordów banderowców na Polakach, opuszczenia rodzinnych stron i siedmiotygodniowej podróży na zachód, początkowo w okolice Legnicy, później przez Prudnik aż do Domaszkowa, gdzie rodzina Szczepańskich osiadła na stałe.

Szczepański Józef

Relacja Anny Łaski

Relacja Anny Łaski dotyczy rozdzielenia rodziny na początku wojny, ewakuacji z Kamionki Małej, zamordowania rodziny Łasków mieszkających na Czyściaku, przez banderowców, a także późniejszego życia na Ziemiach Zachodnich i Północnych.

Łaska Anna

Relacja Piotra Rakowskiego

Relacja Piotra Rakowskiego, pracownika wrocławskich zakładów Polar, uczestnika strajku w 1980 roku, internowanego w stanie wojennym. Relacja Piotra Rakowskiego dotyczy przeprowadzki na Ziemie Zachodnie, pracy w Polarze, strajku w sierpniu 1980 w Polarze , internowania, działalności w Radzie Osiedla na Kowalach.

Rakowski Piotr