Kostkowo, pow. wejherowski, woj. pomorskie

Taksonomia

Kod

Uwagi do zakresu

Noty źródłowe

Display note(s)

Terminy hierarchiczne

Kostkowo, pow. wejherowski, woj. pomorskie

Terminy równoznaczne

Kostkowo, pow. wejherowski, woj. pomorskie

Powiązane terminy

Kostkowo, pow. wejherowski, woj. pomorskie

7 Opis archiwalny results for Kostkowo, pow. wejherowski, woj. pomorskie

7 results directly related Exclude narrower terms

Relacja Aleksandry Grzywacz

Relacja biograficzna Aleksandry Grzywacz. Relacja dotyczy przedwojennych historii rodzinnych, wydarzeń z sąsiednich wsi w czasie wojny, getta w Zaklikowie czy pacyfikacji wsi Szczecyna, przeprowadzki na Ziemie Zachodnie i Północne, realiów życia na wsi po wojnie, pracy w sklepie GS.

Grzywacz Aleksandra

Relacja Dietrycha Krzebietke

Relacja biograficzna Dietrycha Krzebietke i jego żony Haliny Krzebietke. Relacja dotyczy życia rodziny Dietrycha Krzebietke, pochodzącej z Kaszub oraz rodziny żony, której rodzina przyjechała za Ziemie Zachodnie i Północne z Wołynia, pracy na gospodarstwie, różnic w gospodarowaniu między ludnością niemiecką a przyjezdnymi, funkcjonowaniu PGR-ów, szbrownictwa. W relacji Haliny Krzebietke pojawiają się wątki przesiedleń, przejmowania majątków poniemieckich.

Krzebietke Dietrych

Relacja Grety Lange

Relacja biograficzna Grety Lange. Relacja dotyczy życia świadka w Chynowie oraz w Salinie, realiów życia z czteraściorgiem rodzeństwa w rodzinie niemiecko-kaszubskiej, wkroczenia wojsk radzieckich w 1945 roku, życia rodzinnego oraz pracy zawodowej.

Lange Greta

Relacja Edyty Majewskiej

Relacja biograficzna Edyty Majewskiej, urodzonej w rodzinie niemieckiej, mieszkanki Kaszub. Relacja dotyczy losów rodziny niemieckiej na Ziemiach Zachodnich i Północnych, emigracji rodziny do Niemiec po wojnie, pracy na roli, asymilacji z sąsiadami, niszczenia poniemieckiego cmentarza oraz Marszu Śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthof, rodzinnego dziedziczenia funkcji sołtysa, stanu wojennego, budowy elektrowni w Żarnowcu.

Majewska Edyta

Relacja Władysławy Rowińskiej

Relacja biograficzna Władysławy Rowińskiej. Relacja dotyczy życia lodów rodziny, edukacji w Wejherowie, zamieszkania wraz niemiecką rodziną w Rybnie, wspólnego mieszkania z niemiecką rodziną Wobrok, założenia rodziny, pracy w Urzędzie Gminy, różnic między ludnością rodzimą i Kaszubami a nowymi osiedleńcami, a także Marszu Śmierci z KL Stutthof.

Rowińska Władysława

Relacja Teofilii Sączawy

Relacja biograficzna Teofili Sączawy. Relacja dotyczy czasów wojennych, wywózki na Syberię, migracji na Kaszuby, życia na Kaszubach, warunkach życia po wojnie, oporu wobec władzy komunistycznej, asymilacji z sąsiadami, poszukiwania rodziny przez Czerwony Krzyż.

Sączawa Teofilia

Relacja Romana Dominika

Relacja biograficzna Romana Dominika. Relacja dotyczy losów rodziny, życia na Kaszubach, wywiezienia matki do obozu Stutthof, osiedlenia się po wojnie w Kostkowie, rozpoczęcia pracy w PRG w wieku 14 lat, warunków pracy i sytuacji pracowników PGR-ów, a także sytuacji ludności kaszubskiej.

Roman Dominik