EPI Market ul. Komandorska, ul. Swobodna [sklep EPI market powstał w listopadzie 1994 roku w miejscu dawnego Super - SAM firmy PSS Społem z lat siedemdziesiatych.].
Dom towarowy "Kameleon" [Wzniesiony w latach 1927-1928 na podstawie projektu Ericha Mendelsona. Poczatkowo funkcjonował pod nazwą Rudolf Petersdorff, obecnie Kameleon.].
Wrocławski rynek, pierzeja wschodnia [kamienica nr 41 "Pod Złotym Psem", zniszczona podczas II wojny światowej, po wojnie została rozebrana by zostać odbudowana od podstaw w 1994 roku].
Kościół pod wezwaniem świętego Jana Nepomucena, znajdujący się we wrocławskim Parku Szczytnickim [przeniesiony tam w 1913 roku z parafii w Starym Koźlu na potrzeby Wystawy Sztuki Cmentarnej, części Wystawy Stulecia].
Dęby w Parku Południowym [Park stworzony od podstaw, przekazany miastu w 1877 roku przez ówczesnego właściciela Juliusa Schottländera w zamian za przyłączenie Borku do wrocławskiej sieci kanalizacyjnej, gazowniczej i wodociągowej. Park ma status zabytku przyrody od 1995 roku.].
[...] nasz osiedlowy, nowoczesny sklep spożywczy - ul. Komandorska, ul. Swobodna [sklep EPI market powstał w listopadzie 1994 roku w miejscu dawnego Super - SAM firmy PSS Społem z lat siedemdziesiatych.].
Wrocławska fontanna zjadująca się przy Hali Stulecia otoczona pergolą [przebudowana w 2009 roku, przemieniono ją w fontannę multimedialną, gdzie odbywają się specjalne pokazy].
Pawilony zbudowane w okolicach Hali Stulecia na potrzeby Wystawy Stulecia. Po II wojnie światowej Wytwórnia Filmów Fabularnych zlokalizowała swoje atelier w jednym z nich.
Cmentarz Żołnierzy Polskich przy ulicy Grabiszyńskiej [utworzony w latach 1968-1970]. Spoczywa tam 603 żołnierzy, uczestników Kampanii Wrześniowej i żołnierzy 2 Armii Wojska Polskiego. Całość zwieńczona pomnikiem autorstwa Łucji Skomorowskiej [odsłoniętego w 1979 roku].
Wrocławska fontanna z figurą Szermierza znajdująca się na placu Uniwersyteckim [zaprojektowana przez Hugo Lederera, odsłonięcie nastąpiło 26 listopada 1904 roku].
Pomnik Juliusza Słowackiego ufundowany przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego Wrocławia [Odsłonięty został 6 maja 1984 roku w parku Juliusza Słowackiego we Wrocławiu].
Wnętrze hali dworcowej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu [zostało odrestaurowane podczas generalnego remontu Dworca w latach 2010-2012. Charakterystyczne elementy, jak na przykład drewniane kasy biletowe zostały wiernie odtworzone.].
Pomnik Papieża Jana XXIII przy ulicy św. Marcina [Jedyny pomnik tego papieża w Polsce, także jedyny pomnik papieża ufundowany przez władze PRL. Odsłonięty 5 czerwca 1968 roku.].
Fontanna przed Dworcem Głównym PKP [została zlikwidowana podczas generalnego remontu Dworca w latach 2010-2012 i została zastapiona nowoczesną fontanną po drugiej stronie wejścia głównego.].
Wrocław - Hala Ludowa [dziś Hala Stulecia wzniesiona w latach 1911-1913 na podstawie projektu Maxa Berga na potrzeby tzw. Wystawy Stulecia na terenie byłego ogrodu zoologicznego. Remont Hali przeprowadzono w latach 2009-2011 do dzis jest ona miejscem wielu koncertów, targów i wystaw.] widziana z Ogrodu Zoologicznego [założonym w 1865 roku, będącym najstarszym ZOO w Polsce].
Ogród Botaniczny we Wrocławiu założony w 1811 roku, co czyni go drugim najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce. W tle widoczne wieże Katedry Św. Jana Chrzciciela.
Gmach Opery Wrocławskiej przy ulicy Świdnickiej. Wybudowany został w latach 1839-1841 według projektu Carla Ferdinanda Langhansa. W drugiej połowie XIX wieku gmach spłonął dwukrotnie i tyle samo razy został odbudowany i zmodernizowany, najpierw w 1865 roku przez Karla Lüdecke, a w latach 1871-1872 odbudową kierował Karl Schmidt. Po Ii wojnie światowej wymieniono uszkodzone statuy muz oraz zdjęto figury niemieckich i austriackich kompozytorów. Kolejna modyfikacja (rozbudowa południowej części Opery) miała miejsce w latach 1954-1956, natomiast modernizacja przeprowadzana w latach 1996-2007 pozostawiła Operę w stanie, w którym możemy podziwiać ją dziś.
Hotel Monopol wybudowany został w 1892 roku, przetrwał wojnę bez znaczących uszkodzeń. W latach 2007-2009 był gruntownie rewitalizowany. Do dziś dnia stanowi perłę wśród wrocławskich zabytków architektury w stylu Art Nouveau.
Dzwony parafii św. Henryka przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. Ufundowane z okazji 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty Jana Pawła II.
Dzwony parafii św. Henryka przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. Ufundowane z okazji 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty Jana Pawła II.
Dzwony parafii św. Henryka przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. Ufundowane z okazji 46 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego i wizyty Jana Pawła II.
Ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę na zakończenie kongresu. Wizyta Ojca Świętego we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Opustoszałe sektory po mszy świętej, odprawionej przez Jana Pawła II na zakończenie kongresu. Wizyta Ojca Świętego we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę na zakończenie kongresu. Wizyta Ojca Świętego we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Ołtarz, przy którym odbyła się msza święta na zakończenie kongresu. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Wrocławianie wracają do domu po spotkaniu z Papieżem. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Papież w drodze z Ratusza do Hali Ludowej. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Papież w drodze z Ratusza do Hali Ludowej. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Tłumy witające Papieża na Placu 1 Maja [obecnie Plac Jana Pawła II]. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
Papamobile na Placu Dominikańskim. Wizyta Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu przebiegała w ramach podróży apostolskiej pod hasłem "Chrystus dziś, wczoraj i na wieki". Papież odwiedził 46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", którego obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia).
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu orkiestra wojskowa na ulicy Szczytnickiej, idąca w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu kapłani pielgrzymujący na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej, idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela. Obok Henryka Gulbinowicza idzie biskup polowy Wojska Polskiego Sławoj Leszek Głódź.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu pielgrzymujący na moście Zwierzynieckim, idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu księża niosący wielką monstrancję, idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu goście z całego świata idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu prezydent Wrocławia - Bogdan Zdrojewski idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu policyjna orkiestra idąca w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu rektorzy uczelni wyższych Wrocławia idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu wykładowcy uczelni wyższych Wrocławia idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu wykładowcy uczelni wyższych Wrocławia wraz z wojskowymi idący w procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu Kardynał Archidiecezji Wrocławskiej - Henryk Gulbinowicz prowadzący procesję z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu przedstawiciele rzemiosła miejskiego - uczestnicy procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu Koreanki - uczestniczki procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu ludzie podążający do Hali Ludowej na rozpoczęcie procesji z okazji Bożego Ciała, która podąży ulicami Wrocławia aż do Katedry św. Jana Chrzciciela.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu słuchacze wykładu podsumowującego obrady Kongresu wygłoszonego przez Edouarda Gagnona z Watykanu.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu msza święta koncelebrowana przez prymasa Australii Edwarda Bede Clancy'ego. Z tej okazji do wrocławia zjechali kardynałowie i biskupi z całego świata.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu msza święta koncelebrowana przez prymasa Australii Edwarda Bede Clancy'ego.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu msza święta, podczas której homilię wygłosił kardynał Edmund Casimir Szoka z Rzymu.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu Barbara Matyńska słucha wykładu brazylijskiego Kardynała Lucasa Nevesa.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu msza święta w gmachu Hali celebrowana przez prymasa Wegier László Paskaja.
46 Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny "Eucharystia i Wolność", obrady główne odbywały się w Hali Ludowej (Hali Stulecia). Na zdjęciu msza święta w gmachu Hali celebrowana przez prymasa Wegier László Paskaja.
Otwarcie rynku po generalnym remoncie przed 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym. Na fotografii mieszkańcy miasta przechadzają się wokoło stołów małej gastronomii, na pierwszym planie stoisko czarownic.
Otwarcie rynku po generalnym remoncie przed 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym. Na fotografii mieszkańcy miasta przechadzają się wokoło stołów małej gastronomii.
Otwarcie rynku po generalnym remoncie przed 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym. Na fotografii mieszkańcy miasta delektują się poczęstunkiem.
Otwarcie rynku po generalnym remoncie przed 46. Międzynarodowym Kongresem Eucharystycznym. Na fotografii mieszkańcy miasta delektują się poczęstunkiem, w tym przypadku wypiekami, przy specjalnie w tym celu przygotowanych stołach cechu piekarzy.