- PL OPiP III-2-54-29
- Dokument
- 1951-06-29
Poświadczenie obywatelstwa polskiego wydane Kazimierzowi Trzeciakowi przez Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Górze, Góra 29.06.1951.
Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Górze
Poświadczenie obywatelstwa polskiego wydane Kazimierzowi Trzeciakowi przez Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Górze, Góra 29.06.1951.
Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Górze
Kwit nr 3083 wystawiony na nazwisko Kazimierz Trzeciak przez Zarząd Gminny w Górze Śląskiej, Góra 3.11.1947.
Zarząd Gminny w Górze Śląskiej
Kwit nr 3619 wystawiony na nazwisko Kazimierz Trzeciak przez Zarząd Gminny w Górze Śląskiej, Góra 26.12.1947.
Zarząd Gminny w Górze Śląskiej
Nakaz płatniczy na podatek gruntowy
Nakaz płatniczy na podatek gruntowy na rok podatkowy 1947 wystawiony na nazwisko Kazimierz Trzeciak przez wójta gminy Góra, Góra 1947.
wójt gminy Góra
Pismo Inspektora Szkolnego w Górze do Kazimierza Trzeciaka dot. mianowania go na nauczyciela szkoły powszechnej w Zaule, Góra 30.04.1947.
Inspektor Szkolny w Górze
Zaświdczenie dot. zatrudnienia w szkole wydane na nazwisko Kazimierz Trzeciak przez Inspektora Szkolnego w Górze, Góra 2.05.1947.
Inspektor Szkolny w Górze
Dowód zarejestrowania poszukującego pracy
Dowód zarejestrowania poszukującego pracy wystawiony na nazwisko Kazimierz Trzeciak przez Urząd Zatrudnienia we Wrocławiu Instytucja Zastępcza w Środzie, 8.10.1946.
Urząd Zatrudnienia we Wrocławiu Instytucja Zastępcza w Górze
Mianowanie na kierownika szkoły
Pismo Inspektora Szkolnego w Górze do Kazimierza Trzeciaka dot. mianowania na kierownika szkoły powszechnej w Zaule, 2.05.1947.
Inspektor Szkolny w Górze
Oświadczenie złożone przez świadków przed notariuszem, Wsiewołodem Barzyckim, dot. ruchomości przywiezionych z Wilna na Ziemie Zachodnie przez Kazimierza Trzeciaka, Góra Śląska (dzisiaj Góra) 30.04.1948.
Wsiewołod Barzycki, notariusz w Górze Śląskiej
Zagłoszenie zameldowania złożne przez Kazimierza Trzeciaka dot. jego żony, Marii do Ewidencji Ruchu Ludności Zarząd Gminy w Górze Śląskiej, 06.04.1946.
Kazimierz Trzeciak
Wniosek o przyznanie prawa własności
Wniosek o przyznanie prawa własności złożony przez Kazimierza Trzeciaka do Zarządu Gminy Góra Śląska, 3.09.1946.
Kazimierz Trzeciak
Zagłoszenie zameldowania złożne przez Kazimierza Trzeciaka do Ewidencji Ruchu Ludności Zarząd Gminy w Górze Śląskiej, 06.04.1946.
Trzeciak Kazimierz
Portret Franciszka Jakubiaka w mundurze podporucznia z Krzyżem Kawalwerskim Orderu Odrodzenia Polski z dedykacją dla wnuczki na odwrocie, Góra 29.11.2003.
N.N.
Maria Kuszyńska, z domu Wiśniewska, opisuje życie przed wybuchem II wojny, zastój handlowy produktów rolniczych, zarobki pracowników majątku, zabawy z dzieciństwa, funkcjonowanie poczty i sposób przemieszczania się miedzy miejscowościami, święta katolickie i tradycje z nimi związane, traktowanie dzieci przez rodziców w tamtych czasach, pracę w gorzelni, wybuch II wojny światowej, wejście wojsk niemieckich, ich późniejszą ucieczkę i wejście wojsk radzieckich do Góry, życiu po wojnie, obchody świąt państwach w 20-leciu międzywojennym i śmierć Piłsudskiego. Zakres chronologiczny: 1920-2018 Miejsca wydarzeń: Góra, Poznań (woj. wielkopolskie), Gdynia (woj. pomorskie), Ateny (Grecja), Rzym (Włochy), Monachium (Niemcy), Berlin (Niemcy), Liverpool (Wielka Brytania), Londyn (Wielka Brytania), Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie), Wrocław (woj. dolnośląskie), Parzęczew (woj. łódzkie), Chocicz (pow. żarski, woj. lubuskie), Jarocin (woj. wielkopolskie), Leszno (woj. wielkopolskie), Szczecin (woj. zachodniopomorskie), Magdeburg (Niemcy), Rawicz (woj. wielkopolskie), Warszawa (woj. mazowieckie)
Beniuk Szymon
Część z Zbiory fotograficzne
Maria Kuszyńska.
Beniuk Szymon